Styly učení – od informací ke znalostem, od pocitů k výsledkům

Lidské zdroje / HRnews.cz

22. březen 2022

Proč se nám někdy učení daří, a jindy ne? Jak učení ovlivňuje individuální osobnostní výbava? Jaké vlastně existují styly učení, a co to je Blended Learning? Nejen to se dozvíte v článku Petra Brichcína pro HR News.

logo portálu Pohoda

Krácení dovolené z důvodu neomluvené absence

portál.POHODA.cz

23. březen 2022

Jak je to s krácením dovolené z důvodu neomluvené absence? To se dozvíte v posledním článku z třídílné série věnované právě dovolené. Autorem je opět Tomáš Smutný a článek je publikovaný na Portálu POHODA.

logo portálu Pohoda

Pravidla dovolené aneb opakování je matka moudrosti

portál.POHODA.cz

23. únor 2022

Od roku 2021 došlo k revoluci ve výpočtech dovolené, v jejím čerpání i krácení. Od té chvíle nikterak neutuchá příliv dotazů ze strany mzdových účetních. A není divu, je to problematika stále nová a pro někoho také těžko pochopitelná. Více o této problematice se dočtete v článku Tomáše Smutného pro Portál POHODA. 

logo portálu Pohoda

Přečerpaná dovolená a její řešení ve mzdové agendě

portál.POHODA.cz

29. prosince 2021

V praxi se může celkem lehce stát, že zaměstnanec z různých důvodů přečerpá dovolenou. Jak tuto situaci řešit a jak se s ní vypořádat, Vám poradí Tomáš Smutný v článku pro Portál POHODA. 

logo portálu Pohoda

Neplacené volno, neomluvená absence a svátek

portál.POHODA.cz

10. listopadu 2021

Svátky nepatří mezi nejoblíbenější dny mzdových účetních, když zpracovávají svoji agendu. Jak postupovat v případě, že zaměstnanec v den svátku čerpá neplacené volno, případně má neomluvenou absenci? Na to Vám, v článku pro Portál POHODA, odpoví Tomáš Smutný, odborník na oblast mezd a pracovního práva.

logo portálu Pohoda

Nová výše všeobecného vyměřovacího základu

portál.POHODA.cz

20. října 2021

Již je známa nová výše všeobecného vyměřovacího základu. Jaký bude mít dopad na mzdovou agendu v roce 2022 v oblasti nemocenského pojistného, si můžete přečíst v článku Tomáše Smutného, který publikoval Portál POHODA.

Síla očí

Lidové noviny

9. října 2021

Ne nadarmo se říká, že oči jsou „oknem“ do duše. Očima jsme schopni vyjádřit mnoho emocí a jejich význam během koronavirové pandemie ještě víc posílil. „Řada introvertů má v reálu problém udržovat oční kontakt, za to na schůzce online není jiného zbytí, díky tomu se naučili být komunikativnější nebo průbojnější,“ zmiňuje pozitivní dopad pandemie psycholog a konzultant TCC group Petr Brichcín. Více o síle očí se dočtete v článku Marie Niček pro Lidové noviny.

logo portálu Pohoda

Vyživované dítě pro účely daní

portál.POHODA.cz

10. září 2021

Kdy si může rodič uplatnit daňové zvýhodnění na dítě a kdy student jako zaměstnanec slevu na studenta? Jaký vliv na to má studium střední a vysoké školy? A jak se nárok na daňové zvýhodnění prokazuje? Na to Vám odpoví Tomáš Smutný v článku pro Portál POHODA.

logo portálu Pohoda

Studenti pohledem zdravotního pojištění

portál.POHODA.cz

13. srpna 2021

Během studia většinou není nutné řešit zdravotní pojištění, za studenty jej obvykle hradí stát, existují však výjimky. Jak je to v případě, kdy studenti vykonávají výdělečnou činnost, je jim více než 26 let nebo čerstvě ukončili studium? To vše se dočtete v článku Tomáše Smutného pro Portál POHODA.