logo portálu Pohoda

Vnitřní motivace – jak být ve flow

portál.POHODA.cz

3. listopadu 2020

Přinášíme třetí, a závěrečný, článek Petra Brichcína o motivaci. Nyní se podíváme na to, jak motivovat sami sebe. Co to je flow a jak se v něm udržet? Jak správně najít svou vnitřní motivaci, abychom byli spokojení a dosáhli svých cílů? Čtěte na portálu POHODA.cz.

logo portálu Pohoda

Jako když kupujete dárek – o motivaci

portál.POHODA.cz

29. září 2020

Jak být úspěšný ve své snaze motivovat zaměstnance? Důležité je zejména vědět co na konkrétního člověka platí. Zajímat se o něj, vžít se do jeho aktuální situace... Zkrátka postupovat obdobně, jako když vybíráme dárek pro naše blízké. Říká jednatel TCC, lektor a psycholog Petr Brichcín, v pokračování článku o motivaci, který najdete na portálu POHODA.cz.

logo portálu Pohoda

Proč motivace nefunguje

portál.POHODA.cz

11. září 2020

Nad tím, jak motivovat zaměstnance k lepším výkonům, ale i k tomu, aby neodešli, si láme hlavu řada zaměstnavatelů. Co to vlastně motivace je a jak funguje? A proč nefungují dříve úspěšné a oblíbené zaměstnanecké benefity i dnes? Přečtěte si o tom článek jednatele TCC, lektora a psychologa Petra Brichcína, který publikoval portál.POHODA.cz.

Psycholožka: Češi zvolili nejužitečnější strategii, jak zvládnout krizovou situaci

Finance / iDNES.cz

27. března 2020

Jaké strategie zvládání stresu zvolili Češi k vypořádání se s krizovou situací způsobenou šířením koronaviru, si můžete přečíst v článku naší jednatelky Barbory Daňkové, který vyšel v Mladé Frontě DNES.

Na vysokou mě nevzali, snad to vyjde příště. Jak rok čekání využít?

Finance / iDNES.cz

22. srpna 2019

Co dělat, když přijímací zkoušky na vysokou školu napoprvé nevyjdou? Možností je spousta. Přečtěte si o nich v článku Mladé Fronty DNES, na kterém se podílel i náš jednatel, lektor a psycholog Petr Brichcín.

Spokojenost nemusí stát skoro nic

Moderní řízení / iHned.cz

24. ledna 2018

Proč firmy potřebují, aby byli jejich zaměstnanci spokojení? A potřebují to vůbec? Odpovídá rozsáhlý průzkum TCC online.

Jak se poprat s fluktuací a nedostatkem zaměstnanců?

Lidské zdroje / HRnews.cz

5. září 2017

Nezaměstnanost láme historická minima, firmy z nedostatku pracovních sil redukují provozy, až 20 % zaměstnanců zvažuje odchod ze stávající firmy. Co s tím? Jak si udržet stávající zaměstnance?

Co nejčastěji vadí podřízeným?

Finance / iDNES.cz

10. února 2017

O tom, co nejčastěji vadí podřízeným na jejich šéfech, a proč se manažerům vyplatí zajímat se o zpětnou vazbu od svého okolí, se dočtete v článku Kateřiny Wildanger na iDNES.

Jak na záludné otázky při pracovním pohovoru

Finance / iDNES.cz

13. listopadu 2013

Přečtěte si, jak se vypořádat se záludnými otázkami při pracovním pohovoru, včetně několika užitečných příkladů.

Čtenářům Mladé Fronty DNES opět radí kolega Tomáš Morávek, v článku "Kolik je v Chicagu ladičů pian? I na to se u pohovoru ptají."

Nevoníš, kolego! Jak to říci slušně?

Finance / iDNES.cz

1. srpna 2013

Kolega Tomáš Morávek čtenářům iDNES radí, jak si slušně pohovořit s nevoňavým kolegou o tom, co všechny kolem obtěžuje. Zvlášť v letošních vedrech je to dovednost k nezaplacení.