Střípky z TCC

HRko – HR párty & Festival HR

14. října 2021, Ostrava

 

Plno zážitků, inspirace a milých setkání, si odvážíme z letošního HRka v Ostravě. Děkujeme kolegům z TCC online, které jsme mohli podpořit na stánku v rámci Festivalu HR řešení. Těšíme se na další ročník.

18. ročník turnaje v pétanque

Děkujeme Francouzsko-české obchodní komoře za uspořádání turnaje v pétanque, kterého jsme se měli možnost zúčastnit. Příjemná atmosféra celého dne se nesla v duchu oslavy výročí 25 let Komory. Přestože jsme tentokrát nestáli na stupních vítězů, moc jsme si celé odpoledne užili a těšíme se opět za rok na viděnou :-)

Stěhujeme se!

Od června nás najdete v ulici Vlkova 46 na Praze 3. Chceme být dostupnější všem, kteří k nám jedou z blízka i z daleka, proto nově sídlíme jen jednu stanici tramvají od Hlavního nádraží. Mimochodem, věděli jste, že právě na Žižkov vedla jedna z prvních tramvajových tratí? I přes množství kaváren a barů, pro které je Žižkov nazýván pražský Montmartre, je to místo s množstvím památek. Žižkov měl vždy svoji vlastní atmosféru a tu bychom chtěli přenést i do nových kanceláří tak, abyste za námi chodili rádi a cítili se tu příjemně. Těšíme se, až Vás v nových prostorách přivítáme!

Oslava v TCC

Dnes v TCC slavíme. Je to už 10 let, co je s námi naše skvělá, usměvavá a vždy profesionální projektová manažerka Andrea Forejtová. Jsme moc rádi, že ji v TCC máme a těšíme se na další společná výročí. Děkujeme!

3x o motivaci s Petrem Brichcínem

Slovo motivace používáme zejména v pracovních souvislostech. Je to cosi, co nám, pokud ji máme, umožňuje rychleji a příjemněji dosahovat stanovených cílů. Jak motivovat zaměstnance k lepším výkonům? Tím si láme hlavu řada manažerů. Zároveň i my často hledáme způsob, jak motivovat sami sebe. Portál POHODA.cz publikoval sérii 3 článků, ve kterých se Petr Brichcín věnuje tomuto tématu. Odkazy na všechny 3 články naleznete na našich stránkách zde.

Read more ...

Hra z dílny TCC

Vytvořili jsme pro Vás společenskou hru, určenou 3 až 8 hráčům, ve které si můžete zábavným způsobem vyzkoušet různé typy komunikačních situací a hravou formou rozvíjet dovednosti používání rozličných komunikačních stylů. Chtěli byste mít tuto hru i u Vás ve firmě? Napište nám na hrani@tcc.cz. Přejeme všem HRáčům hodně radosti z HRaní!

Čerpání řádné dovolené po skončení mateřské dovolené – Jak na správný výpočet?

Po skončení peněžité pomoci v mateřství často zaměstnavatelé tápou, jak spočítat zaměstnankyni nárok na řádnou dovolenou, než nastoupí na rodičovskou dovolenou či zpět do práce. Kdy krátit a kdy nekrátit? To se dozvíte v článku našeho kolegy, odborníka na problematiku mezd a pracovního práva, Tomáše Smutného, který vyšel na portálu POHODA.cz.