Tento typ vyhoření vám žádná pojišťovna nepojistí

Lidské zdroje / HRnews.cz

12. květen 2023

Jedním ze standardních opatření, která lidé udělají, když si zhodnotí rizika, je uzavření pojistných smluv. Ty mají zajistit náhradu škody při pojistné události jako je krupobití, povodně, nehody, požáry. Tam to jde a tam to má snad i smysl. Existují ale i požáry, jejichž následky pojišťovny nepokryjí. Jde například o syndrom vyhoření. Právě syndromu vyhoření se věnuje Sophia Kufudaki ve svém článku pro HR News.

logo portálu Pohoda

Přečerpaná dovolená a její řešení v mzdové agendě

portál.POHODA.cz

19. duben 2023

Pokud dojde k přečerpání dovolené, musí zaměstnanec vrátit zaměstnavateli náhradu za počet hodin takové přečerpané dovolené. Chcete se dozvědět více o přečerpané dovolené? Pak si přečtěte článek Tomáše Smutného na Portálu POHODA, kde najdete i konkrétní příklady.

Poklad je uvnitř

Lidské zdroje / HRnews.cz

8. listopad 2022

Každá firma má ve svých zaměstnancích ukrytý neuvěřitelný poklad. Bohužel ale firmy stále nevědí, co jejich zaměstnanci skutečně vědí. Pokud chcete váš poklad najít a začít využívat, zaveďte interní mentoring. Více se o mentoringu dočtete v článku Moniky Drahošové pro HR News.

Projekt Lídr školy

Česká televize

13. září 2022

Petr Brichcín je nejen jednatelem v TCC, psychologem, lektorem a konzultantem, ale také se věnuje projektu Lídr školy. Možná jste ho i Vy viděli v Událostech na ČT.  Podívejte se na 48 minutu a 32 vteřinu, záznam je k dispozici zde

Horší než inflace

Lidské zdroje / HRnews.cz

12. září 2022

Ceny rostou, tlak na ideální poměr cena : výkon se zvyšuje. Jaké výzvy přináší inflace v oblasti rozvoje lidského kapitálu? To se dozvíte v článku Petra Brichcína pro HR News.

logo portálu Pohoda

Srážky ze mzdy – náhradní výživné

portál.POHODA.cz

7. červenec 2022

V loňském roce vešel v účinnost zákon o náhradním výživném. Toto náhradní výživné v zásadě sleduje přednostní postavení výživného a bude jednoznačně v budoucnu komplikovat již tak složité rozdělování vypočtených srážek věřitelům. Více v článku Tomáše Smutného pro Portál POHODA.

logo portálu Pohoda

Přestávky mezi směnami zaměstnanců

portál.POHODA.cz

7. červenec 2022

Přestávky mezi směnami nepatří mezi nejjednodušší, pojďme si je vysvětlit na příkladech v článku Tomáše Smutného pro Portál POHODA.

Styly učení – od informací ke znalostem, od pocitů k výsledkům

Lidské zdroje / HRnews.cz

22. březen 2022

Proč se nám někdy učení daří, a jindy ne? Jak učení ovlivňuje individuální osobnostní výbava? Jaké vlastně existují styly učení, a co to je Blended Learning? Nejen to se dozvíte v článku Petra Brichcína pro HR News.

logo portálu Pohoda

Krácení dovolené z důvodu neomluvené absence

portál.POHODA.cz

23. březen 2022

Jak je to s krácením dovolené z důvodu neomluvené absence? To se dozvíte v posledním článku z třídílné série věnované právě dovolené. Autorem je opět Tomáš Smutný a článek je publikovaný na Portálu POHODA.