fbpx
logo portálu Pohoda

Mezigenerační týmy – co dělat, aby to klapalo?

portál.POHODA.cz

24. listopad 2023

Pokud pracujete v mezigeneračním týmu nebo takový tým vedete, možná jste si všimli rozdílů mezi různými skupinami. Jak přistupovat ke komunikaci v rámci takového týmu, aby všechno fungovalo, jak má, se dozvíte v článku Veroniky Hanzalové publikovaného na Portálu POHODA.

Příběh a vizualizace: Umění data storytellingu

Lidské zdroje / HRnews.cz

10. listopad 2023

Jak oslovit publikum a zaujmout ho při prezentování dat? Odpovědí je data storytelling. Příběh je univerzálním nástrojem pro předávání informací a pamatování si jich. I vy můžete vytvořit emocionální spojení s vaším publikem, pomoci mu porozumět datům a přimět posluchače k jednání. Více se dočtete v článku Šimona Schussera, který nedávno vyšel na HR news. 

Tajemství vítězství – 3 obyčejné otázky a tipy, jak na ně získat odpovědi

Lidské zdroje / HRnews.cz

12. říjen 2023

Jsme rozdílní. Lišíme se mimo jiné i v tom, co považujeme za „vítězství”. Pro někoho je to spojené s výkonem – úspěch ve sportu, v práci. Pro jiného znamená vítězství posunutí svých hranic, rozvoj směrem k lepšímu. Pro dalšího je to zase prosazení vlastních záměrů, uskutečnění plánů. Jedno ale máme společné. Rádi vyhráváme. Přečtěte si článek Petra Brichcína publikovaný na HR news a dozvíte se více o tom, jak dosáhnout společných vítězství. 

logo portálu Pohoda

Virtuální realita a umělá inteligence v HR

portál.POHODA.cz

5. říjen 2023

Trendem v oblasti HR pro rok 2023 je umělá inteligence (AI) a virtuální realita (VR). Setkat se s nimi můžeme v různých odvětvích HR a nově tedy usnadňuje nábor i rozvoj zaměstnanců.  Jak to přesně funguje se dozvíte v článku Petry Plintové na Portálu POHODA.

Storytelling jako nástroj pro lepší HR komunikaci

Lidské zdroje / HRnews.cz

11. září 2023

Příběhy mají moc spojovat, inspirovat a motivovat. Jsou totiž univerzálním jazykem, který může překonat všemožné bariéry. Navíc se používají od nepaměti a lidský mozek je tedy příběhům přizpůsoben daleko lépe než číslům a datům. Proč je tedy nevyužít a neulehčit si jimi i komunikaci v rámci práce? Nejen to se dočtete v článku Petry Plintové, který byl publikován na HR news. 

Tento typ vyhoření vám žádná pojišťovna nepojistí

Lidské zdroje / HRnews.cz

12. květen 2023

Jedním ze standardních opatření, která lidé udělají, když si zhodnotí rizika, je uzavření pojistných smluv. Ty mají zajistit náhradu škody při pojistné události jako je krupobití, povodně, nehody, požáry. Tam to jde a tam to má snad i smysl. Existují ale i požáry, jejichž následky pojišťovny nepokryjí. Jde například o syndrom vyhoření. Právě syndromu vyhoření se věnuje Sophia Kufudaki ve svém článku pro HR News.

logo portálu Pohoda

Přečerpaná dovolená a její řešení v mzdové agendě

portál.POHODA.cz

19. duben 2023

Pokud dojde k přečerpání dovolené, musí zaměstnanec vrátit zaměstnavateli náhradu za počet hodin takové přečerpané dovolené. Chcete se dozvědět více o přečerpané dovolené? Pak si přečtěte článek Tomáše Smutného na Portálu POHODA, kde najdete i konkrétní příklady.

Co může dobře zavedený outplacement přinést vaší firmě?

Lidské zdroje / HRnews.cz

24. leden 2023

Zaměstnanci do zaměstnání přicházejí, získávají zkušenosti, mění pozice a nevyhnutelně jednou v zaměstnání rovněž končí. V případě, že je důvodem odchodu organizační změna na straně zaměstnavatele, je vhodné v HR oddělení nastavit funkční proces outplacementu. Více o procesu outplacementu se dočtete v článku Pavla Adama pro HR news.  

Poklad je uvnitř

Lidské zdroje / HRnews.cz

8. listopad 2022

Každá firma má ve svých zaměstnancích ukrytý neuvěřitelný poklad. Bohužel ale firmy stále nevědí, co jejich zaměstnanci skutečně vědí. Pokud chcete váš poklad najít a začít využívat, zaveďte interní mentoring. Více se o mentoringu dočtete v článku Moniky Drahošové pro HR News.

Projekt Lídr školy

Česká televize

13. září 2022

Petr Brichcín je nejen jednatelem v TCC, psychologem, lektorem a konzultantem, ale také se věnuje projektu Lídr školy. Možná jste ho i Vy viděli v Událostech na ČT.  Podívejte se na 48 minutu a 32 vteřinu, záznam je k dispozici zde