Co může dobře zavedený outplacement přinést vaší firmě?

Lidské zdroje / HRnews.cz

24. leden 2023

Zaměstnanci do zaměstnání přicházejí, získávají zkušenosti, mění pozice a nevyhnutelně jednou v zaměstnání rovněž končí. V případě, že je důvodem odchodu organizační změna na straně zaměstnavatele, je vhodné v HR oddělení nastavit funkční proces outplacementu. Právě tomuto tématu se věnuje článek Pavla Adama pro HR News.

Poklad je uvnitř

Lidské zdroje / HRnews.cz

8. listopad 2022

Každá firma má ve svých zaměstnancích ukrytý neuvěřitelný poklad. Bohužel ale firmy stále nevědí, co jejich zaměstnanci skutečně vědí. Pokud chcete váš poklad najít a začít využívat, zaveďte interní mentoring. Více se o mentoringu dočtete v článku Moniky Drahošové pro HR News.

Projekt Lídr školy

Česká televize

13. září 2022

Petr Brichcín je nejen jednatelem v TCC, psychologem, lektorem a konzultantem, ale také se věnuje projektu Lídr školy. Možná jste ho i Vy viděli v Událostech na ČT.  Podívejte se na 48 minutu a 32 vteřinu, záznam je k dispozici zde

Horší než inflace

Lidské zdroje / HRnews.cz

12. září 2022

Ceny rostou, tlak na ideální poměr cena : výkon se zvyšuje. Jaké výzvy přináší inflace v oblasti rozvoje lidského kapitálu? To se dozvíte v článku Petra Brichcína pro HR News.

logo portálu Pohoda

Srážky ze mzdy – náhradní výživné

portál.POHODA.cz

7. červenec 2022

V loňském roce vešel v účinnost zákon o náhradním výživném. Toto náhradní výživné v zásadě sleduje přednostní postavení výživného a bude jednoznačně v budoucnu komplikovat již tak složité rozdělování vypočtených srážek věřitelům. Více v článku Tomáše Smutného pro Portál POHODA.

logo portálu Pohoda

Přestávky mezi směnami zaměstnanců

portál.POHODA.cz

7. červenec 2022

Přestávky mezi směnami nepatří mezi nejjednodušší, pojďme si je vysvětlit na příkladech v článku Tomáše Smutného pro Portál POHODA.

Styly učení – od informací ke znalostem, od pocitů k výsledkům

Lidské zdroje / HRnews.cz

22. březen 2022

Proč se nám někdy učení daří, a jindy ne? Jak učení ovlivňuje individuální osobnostní výbava? Jaké vlastně existují styly učení, a co to je Blended Learning? Nejen to se dozvíte v článku Petra Brichcína pro HR News.

logo portálu Pohoda

Krácení dovolené z důvodu neomluvené absence

portál.POHODA.cz

23. březen 2022

Jak je to s krácením dovolené z důvodu neomluvené absence? To se dozvíte v posledním článku z třídílné série věnované právě dovolené. Autorem je opět Tomáš Smutný a článek je publikovaný na Portálu POHODA.

logo portálu Pohoda

Pravidla dovolené aneb opakování je matka moudrosti

portál.POHODA.cz

23. únor 2022

Od roku 2021 došlo k revoluci ve výpočtech dovolené, v jejím čerpání i krácení. Od té chvíle nikterak neutuchá příliv dotazů ze strany mzdových účetních. A není divu, je to problematika stále nová a pro někoho také těžko pochopitelná. Více o této problematice se dočtete v článku Tomáše Smutného pro Portál POHODA.