logo portálu Pohoda

Webinář: Asertivní komunikace

portál.POHODA.cz

22. dubna 2021

Stává se Vám, že chcete druhého požádat o nějakou laskavost a nevíte, jak na to? Chcete někoho odmítnout, ale místo toho slyšíte, jak říkáte, ale ano, samozřejmě? Pak nepřehlédněte webinář Petra Brichcína na Portálu POHODA, který Vám během 20 minut přinese inspirace z oblasti asertivní komunikace.

logo Seznam Zprávy

Ztráta práce vyvolá v mozku reakci jako zranění. Jak se s ní vyrovnat?

Seznam Zprávy

16. dubna 2021

„Ve většině současných případů není rozvázání pracovního poměru důkaz o naší nadbytečnosti, zbytečnosti nebo neschopnosti. Je to prostě dopad současné složité ekonomické situace,“ zdůrazňuje psycholog a personální konzultant TCC group Petr Brichcín. Lidský mozek vnímá ztrátu práce jako existenční ohrožení, výrazný pokles společenského postavení, ale i jako ztrátu sounáležitosti s nějakou skupinou, a tedy ztrátu jistoty a bezpečí. Jak se se situací mentálně srovnat a jít dál? Čtěte v článku Evy Moniové pro Seznam Zprávy.

logo Seznam Zprávy

Zamkněte se a ukliďte si ve skříni. Jak v době covidu najít novou práci?

Seznam Zprávy

14. dubna 2021

„Za 15 let a stovky pohovorů s kandidáty můžu zodpovědně říci, že je vždy velmi pozitivně hodnocen ten kandidát, který má realistický sebenáhled, schopnost sebereflexe a pozitivní přístup. A který se vyhýbá frázím,“ uvádí socioložka a personální konzultantka TCC group Marta Fabiánová v článku pro SZ Byznys, který Vám poradí, jak se v dnešní době připravit na pracovní pohovor do dalšího zaměstnání, i kdyby třeba probíhal on-line.

logo portálu Pohoda

Překážky u zaměstnavatele a zdravotní pojistné

portál.POHODA.cz

7. dubna 2021

Pokud zaměstnanec dostane kvůli překážce v práci na straně zaměstnavatele náhradu mzdy nižší než 100 % průměrného výdělku, jak to bude s odvodem zdravotního pojištění? Má na dopočet do minimálního vyměřovacího základu vliv zkrácený úvazek? Na tyto otázky Vám odpoví Tomáš Smutný v článku, který publikoval portál POHODA.cz.

logo portálu Pohoda

Mimořádný příspěvek v karanténě – „izolačka“

portál.POHODA.cz

17. března 2021

Ve Sbírce zákonů se objevil zákon č.121/2021 Sb., jehož součástí je mimořádný příspěvek až 370 Kč za den v době prvních 14 dnů nařízené karantény či izolace. Komu tento příspěvek přísluší a v jakém období, se dozvíte v článku Tomáše Smutného, který vyšel na portálu POHODA.cz.

logo portálu Pohoda

Jak si říci o to, co skutečně potřebuji

portál.POHODA.cz

16. března 2021

Správně komunikovat je důležité nejen v osobním, ale i v pracovním životě, abychom dosáhli toho, co chceme třeba při jednání s klientem. K jakým chybám v komunikaci dochází a jak se jim vyhnout, si přečtěte v článku Petra Brichcína, který publikoval portál POHODA.cz.

logo portálu Pohoda

7 častých chyb při přijímání negativní zpětné vazby

portál.POHODA.cz

9. února 2021

V minulém článku se Petr Brichcín věnoval tématu zpětné vazby z hlediska toho, kdo ji dává. Nyní se na negativní zpětnou vazbu podívá očima toho, kdo je jejím příjemcem. A to jsme asi všichni. Jaké nejčastější chyby při přijímání kritiky děláme? Čtěte na portálu POHODA.cz.

logo portálu Pohoda

7 častých chyb při poskytování negativní zpětné vazby

portál.POHODA.cz

19. ledna 2021

Kritika neboli negativní zpětná vazba patří k základním rolím dobrého manažera. Účinnost negativní zpětné vazby však mohou snižovat chyby, které při jejím poskytování děláme. Jakých je sedm těch nejčastějších, se dozvíte v článku Petra Brichcína na portálu POHODA.cz.

logo portálu Pohoda

Náhrada mzdy v době nemoci či karantény v roce 2021

portál.POHODA.cz

3. prosince 2020

Každý občas onemocní a prvních 14 dní potom pobírá náhradu mzdy či platu. Jak správně zjistit průměrný hodinový výdělek k počátku dočasné pracovní neschopnosti, případně karantény? Pomohou nám redukční hranice. Jaké platí pro rok 2021? To si přečtěte v článku Tomáše Smutného, který publikoval portál POHODA.cz.

logo portálu Pohoda

Vnitřní motivace – jak být ve flow

portál.POHODA.cz

3. listopadu 2020

Přinášíme třetí, a závěrečný, článek Petra Brichcína o motivaci. Nyní se podíváme na to, jak motivovat sami sebe. Co to je flow a jak se v něm udržet? Jak správně najít svou vnitřní motivaci, abychom byli spokojení a dosáhli svých cílů? Čtěte na portálu POHODA.cz.