fbpx

Zdroj inspirace a informací o trendech nejen z oblasti HR a „soft-skills“.

Březen – měsíc microlearningu

Připojte se k nám na inspirativních „miniwebinářích“ zaměřených na rozvoj soft-skills a osobní růst. Během půlhodiny získáte zajímavé informace a praktické know-how, a zároveň budete mít příležitost seznámit se s našimi zkušenými lektory. Zde jsou jejich témata, kterými můžete obohatit svůj profesní i osobní rozvoj:

16. leden 2024

Rétorika jako nástroj hlasové hygieny

Práce s hlasem je nezbytnou součástí lektorské práce. Každý lektor by měl reflektovat signály, které naznačují přetížení hlasivek a potřebu jejich odpočinku. Ne vždy lze však odpočinek realizovat. V článku se dozvíte, jak pracovat s hlasem tak, aby vydržel co nejdéle v kondici.

2. leden 2024

Radujte se z vlastních chyb

Pro osobní rozvoj i pro rozvoj týmů a firem je důležitý „vztah k chybě“. Atmosféra strachu z chyby, prostředí, ve kterém se chyby neodpouštějí, rozvoj brzdí nebo dokonce znemožňují. Nebojme se chyb – radujme se z nich.

2. září 2021

Od Blended Learningu ke kontinuálnímu hybridnímu rozvoji

Zkušenosti z posledního roku ovlivnily naše životy v mnoha oblastech. Práce na dálku, „home office“ se z oblíbeného bonusu stala běžným pracovním stylem a v budoucnu bude jeho součástí v podobě hybridní práce. Velmi rychle jsme se naučili využívat množství online nástrojů. I v oblasti vzdělávání, jak dětí, tak dospělých, je vidět neuvěřitelně rychlý posun k využívání dříve netradičních forem.

1. červen 2021

251 rozvojových dní za cenu jednoho

„Důležitou součástí procesu učení je reflexe a k té výrazně přispívá kvalitní zpětná vazba,“ říká Petr Brichcín, jednatel TCC, v článku 251 rozvojových dní za cenu jednoho aneb efektivní On the Job Training, který vyšel v příloze Trendy firemního vzdělávání časopisu HR forum (5–6/2020). Vy si ho nyní můžete přečíst také zde:

22. červen 2020